Inbjudna finaldeltagare 2018, uppdateras allt efter som kvaltävlingarna kommer att spelas

Nedanstående spelare har fått en inbjudan till JMI finalen 2018 på GolfUppsala/Söderby

TÄVLINGKLUBB POJKKLASSENFLICKKLASSENLÄNK TILL RESULTAT
Schyberg Junior Open S:t Arild GKBjörn Rosengren
Emanuel Olofsson
Ester Fägersten
Rebecca Brink
Norberg OpenÖrestads GKKevin Dahlberg
Rasmus Hjelm
Emilia Collowin
Nathalie Johannesson


Jönköpings Junior OpenJönköpings GKEdwin Bäckström
Malte Lindell
Ingrid Lindblad
Louise Rydqvist
Galvin Green Junior OpenVäxjö GKNick Hedberg
Björn Rosengren
Celine Browold- Sanne
Emma Berlin
Torslanda First of May Junior OpenTorslanda GKRasmus Jonasson
Jakob Melin
Ella Melin
Nelly Wiktorsson
Magnus Jakobssons MemorialVadstena GKJesper Littorin
Malte Lindell
Matilde Stenqvist
Emma Berlin
Gräppås PING Junior OpenGräppås GKElvis Emanuelsson
Rasmus Jonasson
Anna Nordfors
Andrea Grimberg-Lignell
SKYDDA Junior OpenUlricehamns GKRasmus Jonasson
Hugo Larsson
Elin Kumlin
Lisa Djerf
Vreta PING Junior OpenVreta Klosters GKPontus Samuelsson
Elias Smedberg
Rebecca Gyllner
Federica Tavelli Westerlund
Onsjö CUTTER&BUCK JMIOnsjö GKTobias Ruth
Adam Wallin
Elsa Svensson
Andrea Grimberg-Lignell
Öijared Junior OpenÖijareds GKJoel Sylvén
Björn Rosengren
Anna Nordfors
Beatrice Wallin
Viksjö Junior OpenViksjö GKMarcus Sundlöf
Eric Nordlund
Lisa Sevenius
Sanna Lundmark
Salem PING Junior OpenSalems GKOscar Gabrielsson
Tim Jakobsson
Ellen Hutchinson-Kay
Tilde Böcker
Vassunda Junior OpenVassunda GKLudvig Eriksson
Hampus Wijkström
Sanna Lundmark
Nathalie Borg
Juniorslaget JMISaltsjöbadens GKDidrik Ringvall Bengtsson
Aindrias Risberg
Ebba Wernered
Huvudstaden Junior OpenGolfstar Cloud Golf ClubJesper von Reedtz
Elias Pettersson
Ebba Hellman
Lovisa Norlén Åhman
Ringenäs Business Club OpenRingenäs GKBjörn Rosengren
Melwin Heyne Sundqvist
Elina Strömberg
Ebba Wernered
McDonalds JuniorpokalÖrebro City GolfGustav Sjöberg
Edwin Bäckström
Fredrika Zetterblom
Haverdal Junior OpenHaverdals GKLeo Johansson
Albin Tidén
Amanda Johansson
Hulta Junior OpenHulta GKCarl RosenholmElina Strömberg
CALLAWAY CUPRättviks GKMax Forsberg
Gustav Liljedahl
Carolina Sandström
Vägnö Junior OpenHärnösands GKMatti RantalaEmma Hägglund
Östgöta Junior OpenNorrköping/Söderköping GKLinus Jonsson
Markus Iwerbo
Carolina Sandström
Stina Wikström
Innesvingen Junior OpenLysegårdens GKHugo Lantz
Anton Carlström
Elin Esborn
Anna Holmberg

804
819